Finální povrchové úpravy ve stavebnictví Hradec Králové od roku 1990

MALZED - telefon: 602 245 102

Speciální nátěry

Tepelně-izolační nátěry
(Termoizolační nátěry)

Kondenzace vlhkosti a méně časté větrání v zimních měsících, vytvářejí příznivé podmínky pro vznik plísní v rozích místností, za nábytkem, kolem okenních rámů a na zdech, které jsou trvale ve stínu. Tepelně-izolační nátěr je řešení právě těchto problémů. Termoizolační nátěr obsahuje speciální membránu, jež zabraňuje úniku tepla, díky čemuž se interiér v zimním období ochlazuje mnohem pomaleji. Termoizolační nátěrové hmoty plní nejen estetickou funkci, ale zároveň i šetří náklady na vytápění nebo naopak na chlazení vnitřních prostor. Tepelně-izolační nátěr je vhodný jak pro vnitřní tak i venkovní použití.

Výhody tepelně-izolačního nátěru:

 • zvýšuje povrchovou teplotu stěn
 • brání úniku tepla
 • zabraňuje tvorbě plísní
 • zlepšuje tepelnou pohodu v místnosti
 • neobsahuje toxické látky
 • šetří náklady na vytápění

MALZED - Nátěračské práce - štětce

Jako tepelně-izolační nátěr používáme materiály SUPERCONFORT a MAXITHERM. Tento materiál je prodyšný, otěruvzdorný, vodou ředitelný vnitřní nátěr a je vhodný i do prostředí s vysokým výskytem vodních par. Základní bílý odstín lze podle Vašeho požadavku tónovat do světlých pastelových odstínů.

Hydroizolace –
Hydroizolační materiály

Hydroizolace nebo také hydroizoliační hmoty jsou pružné materiály vhodné pro celoplošné povrchové opravy balkónů, střech a betonových konstrukcí. Hydroizolace jsou mrazuvzdorné a především odolné vůči atmosférickým vlivům a UV záření, takže váš balkon či střecha bude dlouhodobě ochráněná. Životnost hydroizolace bývá 6 až 10 let. V případě mechanického poškození je hydroizolační materiál velmi dobře opravitelný. Hydroizolační hmoty jsou také velmi šetrné k životnímu prostředí. Investice do kvalitní hydroizolace se dlouhodobě vyplatí.

Dle typu využití používáme tyto hydroizolační materiály:

FORTE Bak- Hydroizolační pochozí stěrková hmota k celoplošným opravám balkonů, lodžií a teras.
SANAKRYL TOP - Pružná jednosložková hydroizolační hmota k rekonstrukcím a sanacím plochých střech s minimálním 1° spádem
SANAKRYL UV - Pružná jednosložková hydroizolační hmota k rekonstrukcím a sanacím plochých střech s minimálním 3° spádem.

Hydroizolace 01  Hydroizolace 02

Sanace vlhkých zdí -
sanační nátěry

Vytvářejí se vám na stěnách či na zdi domu mokré mapy, kvetou plísně, opadává omítka a cítíte nepříjemný zápach? To vše může být důsledkem vlhnutí zdiva u starších staveb postavených bez správné hydroizolace. Problém však můžeme snadno vyřešit odbornou sanací zdiva za použití sanačních omítkových systémů a dobře zvoleným sanačním nátěrěm.
 
Sanační nátěry spolehlivě izolují zdivo, eliminují vlhkost, tvorbu plísní a zabraňují prokvétání soli. Sanační nátěr je použitelný na všech podkladech v exteriéru i interiéru (zdivo, beton, omítka) a lze je snadno přetírat. Speciální sanační nátěry na bázi pryskyřice pak lze použít i v místnostech, kde voda stéká přímo po stěně. Tento nátěr odolává vodě až do tlaku 3 atmosféry.
 

Nátěry na skvrny - sanace skvrn od kouře, nikotinu a proteklin:

Dále provádíme nátěry materiálem IDROFUMEX. Jedná se o univerzální krycí nátěr na skvrny. Tento vodou ředitelný krycí nátěr je vhodný na skvrny od kouře, mastnot, výparů, sazí, kávy a jiné skvrny na stěnách a stropech, které nelze odstranit tradičními vodou ředitelnými barvami. Je prodyšný a omyvatelný, bez zápachu, nestéká. Umožňuje dobrou přilnavost následné malby.

Sanační nátěry

 

Antikorozní nátěry

Antikorozní nátěry představují velmi kvalitní ochranu proti korozi, vlhkému počasí a UV záření u kovových materiálů a konstrukcí, které jinak při běžných podmínkách korodují vlivem atmosférického kyslíku. Antikorozní nátěry jsou vhodné jako ochranný nátěr na pozinkovaný plech, ocelové prvky, případně i na barevné kovy. Antikorozní nátěry potřebují profesionální přípravu povrchu. Námi aplikované nátěrové hmoty poskytují dlouhou životnost a tím i poměrně velkou finanční úsporu.

Využití antikorozních nátěrů:

 • Ochrana proti korozi a vlhkému počasí
 • Ochrana proti UV záření
 • Jsou vhodné na pozinkovaný plech, ocel a barevné kovy

Naše firma používá antikorozní nátěry těchto firem:

RUST-OLEUM, RONSEAL, PROFITECH, NOXYDE-MATHYS, 3M

Antikorozní nátěry

Protiplísňové nátěry

Protiplísňové nátěry zabezpečují ochranu proti plísním ve vlhkém prostředí s nedostatečnou izolací a větráním. Jedná se systém sanačních a preventivních přípravků proti tvorbě plísňových kolonií. Protiplísňové nátěry jsou vhodné především pro kuchyně, koupelny, bazény, sklepní prostory apod., zkrátka všude tam, kde se vytváří nadměrné množství vodních par a s tím spojená vlhkost stěn. K tomu používáme protiplísňové systémy COMBAT a SUPERCONFORT. Všechny tyto výrobky se vyznačují výrazným fungicidním účinkem a dlouhodobou životností.

Antibakteriální nátěry
(Fotokatalytické nátěry)

Antibakteriální nátěry - banner

Nižší cirkulace vzduchu v klimatizovaných budovách výrazně zhoršují jeho kvalitu, a protože dnes trávíme v uzavřených místnostech velkou část svého času, je důležité i zde dýchat čistý vzduch. K řešení tohoto problému máme k dispozici hygienické antibakteriální neboli fotokatalytické nátěry, které čistí vzduch od všech organických škodlivin, jako jsou rakovinotvorné látky, viry, bakterie nebo alergeny. Tyto antibakteriální nátěry jsou vhodné pro alergiky, astmatiky a lidi často trpící nemocemi virového či bakteriálního původu. Fotokatalytické nátěry jsou však ideální pro všechny, jež touží po zdravějším ovzduší a celkově lepších životních podmínkách v interiérech.

Hlavní výhody antibakteriálních nátěrů:

 • Do 24 hodin dokážou odstranit ze vzduchu místnosti přes 90% organických škodlivin.
 • Jsou vysoce antibakteriální. Ničí 99,99% bakterií a plísní.
 • Odstraňují všechny zápachy a cigaretový kouř.
 • Zlepšují ovzduší a zkvalitňují životní podmínky v ;interiérech.

Využití antibakteriálních nátěrů:

Antibakteriální nátěry - nemocnice Antibakteriální nátěry - školka

 • Antibakteriální nátěry jsou určeny k zajištění vysokého hygienického standardu vnitřních obytných prostor. Zejména zdravotnická a veterinární zařízení ocení výrazné zlepšení ovzduší, které dýchají jak pacienti, tak zdravotnický personál.
 • Fotokatalytický nátěr je pro své účinky vhodný i pro místa s vyšší koncentrací lidí, kde je větší riziko onemocnění, jako jsou úřady, banky, školy, školky, plovárny, domovy důchodců, wellnes centra apod.
 • Antibakteriální nátěry jsou rovněž ideálním řešením do potravinářských a farmaceutických provozů.
 • Fotokatalytickénátěry ze vzduchu odstraňují také všechny zápachy a cigaretový kouř, lze je tedy doporučit i do stravovacích zařízení, restaurací a hotelů. Enviromental Protection Agency pak doporučuje fotokatalytické nátěry jako prevenci prasečí chřipky.

Jak fotokatalytické nátěry fungují:

Antibakteriální nátěry - schemaFotokatalytické hygienické nátěry jsou vytvářeny na bázi nejnovějších poznatků z oblasti nanotechnologií, s využitím iontů stříbra jako vysoce účinné antibakteriální látky. Ionty stříbra likvidují škodliviny a vytváří tak zdravé prostředí ve svém okolí. Čisticí proces je aktivován ultrafialovým zářením, které je součástí denního světla. Škodlivé částice jsou při dopadu na ošetřenou plochu rozloženy při fotokatalýze (nápodoba fotosyntézy), která přeměňuje mikroorganismy na neškodné molekuly oxidu uhličitého a vody.

 

 

MALZED - malíři a natěrači Hradec Králové

Proč právě malzed

 • Jsme stabilní firmou s tradicí od roku 1990   

 • Poskytujeme kvalitní malířské a natěračské služby na profesionální úrovni       

 • Máme dlouholeté zkušenosti a více než 5000 realizovaných zakázek po celé České republice       

 • Přijímáme malé i velké zakázky 

 • Zákazníkům nabízíme ideální ekonomické řešení: odložená splatnost, splátkový systém.

 • Rychlé dodací lhůty

MALZED - Prověřená společnostPáral Martin - MALZED

CERTIFIKACE

Jsme řádnými členy Cechu malířů a lakýrníků České republiky a držiteli Certifikace Požární ochrana staveb - Nátěry a nástřiky.

     Cech malířů a lakýrníků - logo      Požární ochrana staveb

 

Top realizace

MALZED - malíři - linka

 • SANUS Hradec Králové - Stavba roku
 • Česká spořitelna Praha, Florenc
 • Privátní poliklinika III. Hradec Králové
 • FSBT Creative Communication, Vídeň
 • Knihovnicko informační centrum Hradec Králové - Stavba roku 2009
 • Škoda Auto, a.s., Vrchlabí, Mladá Boleslav, Kvasiny
 • Autosalon Volkswagen, HK
 • Gymnazium J. K. Tyla, HK

 

Naše realizace maleb a nátěrů jsou prováděny materiály těchto výrobců: